I vás už vaše banka pořádně rozčiluje a vytáčí, máte občas pocit, že neustále platíte nějaké nesmyslné poplatky? Přemýšlíte o tom, že byste přešli k nějaké zahraniční bance? Ono to vůbec není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Bankovní účet v zahraničí není pro každého a určitě se nevyplatí pro tuzemské platby. Naopak, pro toho, kdo v zahraničí bydlí nebo pracuje je výhodnější vlastnit účet v zahraničí. V pohraničí také není problém založit a otevřít si osobní bankovní účet v zahraničí. Své výhody to má i pro ty, kteří do cizí země chodí často a pravidelně nakupovat, platby a výběry z bankomatu totiž mají v této zemi zdarma. Vyplníte si internetový formulář, poskytnou vám ověřené doklady a účet máte založen.
Offshore banka není jen pro bohaté
Každý z nás má určitě příležitostné pokušení ukrýt něco ze svých obchodních a finančních aktivit. Právě tak, jak se mnohé společnosti, ale i jednotlivci nechtějí dělit o své osobní bohatství nebo zisky z podnikání s daňovými a finančními systémy. Offshore bankovní účet si může založit opravdu každý a může tedy aktivně využívat výhod offshore bankingu. K tomu, aby offshore banking systém fungoval, musí být na jeho existenci mezinárodní dohody a také mezinárodní zákonné normy.
Výhody založení bankovního účtu v zahraničí
Bankovní účet v zahraničí je výhodný zejména pro takové osoby, které v zahraničí dlouhodobě bývají nebo pracují. Při jeho využívání se neobejdete bez dobré znalosti cizího jazyka. Ve většině zemí je založení bankovního účtu pro zahraniční zákazníky zdarma, ovšem pak mohou následovat poplatky. Platí se za správu a vedení účtu nebo doplňkové služby. Tyto poplatky se v jednotlivých bankách a v jednotlivých zemích mohou značně lišit. Jiné poplatky, které znáte z našich bank, se v zahraničních bankách neplatí. Důležitá je také sjednána minimální výška zůstatku na bankovním účtu v zahraničí – pokud ji náhodou nedodržíte, zaplatíte poplatek. Více info ZDE.